SOUFFLET AGRO POLSKA zostało dystrybutorem maszyn rolniczych Sky Agriculture. Na polskim rynku oferuje dwa siewniki – Easy Drill i Maxi Drillusine_sulky_300_x_200.jpg__300x200_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg

Obie maszyny produkowane są we Francji w fabrykach grupy Sulky która jest już znana polskim rolnikom jako producent wysokiej klasy sprzętu rolniczego. W 2012 roku Sulky stworzyło nową markę – SKY. Powstała ze współpracy z francuskimi rolnikami oraz firmą SKY Agriculture, prowadzoną przez Davida Guy - rolnika i zarazem inżyniera.

img_2450_300_x_200.jpg__300x200_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg

 

Dlaczego Polska i Soufflet agro? Stanęliśmy przed wyborem – w którą iśc stronę? Jest wielu dystrybutorów maszyn rolniczych w Europie ale jest i też franacuska grupa Soufflet, która oferuje szereg usług i produktów na terenie swojego działania: nasiona, środki ochrony roślin czy nawozy. Jestesmy przekonani, że sprzdedaż maszyn bez bez zgłębiania zasad agronomii i bez technologii – jest praktycznie nie możliwa. Kiedy dowiedziałem się, że istnieje projekt SOILTEQ Club w Polsce mający na celu zgłębienie wiedzy na temat roślin okrywowych, podobny do tego jaki sam stworzyłem we Francji – to nas zbliżyło.

retus_300_x_212.jpg__300x212_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg

Kiedy wychodzę na pole jestem zainteresowany przede wszystkim tym, jak się czują rośliny. To jest klucz do sukcesu i ogólnie rzecz ujmując, nie ma znaczenia jaki kolor mają maszyny które pozwalają stworzyć optymalne warunki dla roślin. Każda maszyna (siewnik, kultywator, itp.) jest tylko narzędziem aby wykonać określone czynności. Gdy rolnik zaczyna się zastanawiać jaki sprzęt kupić – często w pierwszej kolejności wyobraża sobie traktor. Jakkolwiek, bądżmy szczerzy, traktor sam w sobie nie robi zbyt wiele. Przyczepa czy podwieszane agregaty nie powodują, że rośliny rosną – służą tylko do wykonania zadań w procesie uprawy. Zasadniczą pracę wykonują same rośliny i to na nich powinniśmy przede wszystkim skupić naszą uwagę.

Najwyraźniej właśnie ta idea stała się motorem naszego pomysłu - nie sprzedawać maszyn, tylko dać rolnikom możliwość zwiększenia zysków z technologią roślin okrywowych oraz SKY. To zintegrowane rozwiązanie pomaga uporać się z wieloma problemami: poprawić jakość gleby i zwiększyć plon poprzez zrównoważone zarządzanie nawożeniem, siewem czy stosowaniem środków ochrony roślin.  

Siewniki MaxiDrill i EasyDrill mogą pracować w każdym typie uprawy: orka, uproszczona czy siew bezpośredni - mogą również siać bezpośrednio w żywy poplon.

Dzięki wielu unikalnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, siewniki SKY wyraźnie wyróżniają się na tle innych dostępnych na polskim rynku.

Na przykład, sekcje wysiewające wyposażone są w system kotwiczenia talerza. Redlice dzięki dwupunktowemu zawieszeniu są stabilne i odporne na wibracje pionowe. Talerz wysiewający jest ustwiony pod kątem 3,5 stopnia a precyzja głebokości siewu jest kontrolowana przez układ zacisków i siłownik hydrauliczny. Dzięki dodatkowej parze kół oba siewniki mogą być transportortowane w pełni załadowane.

Koła wału wyrównującego są połączone w pary dzięki czemu nacisk na glebę jest zmniejszony o 25 %. Takie rozwiązanie zapewnia również wygodny dostęp do każdego z kół w przypadku potrzeby naprawy bądź wymiany gdyż wszystkie koła nie są połączone wspólną osią.
Siewniki SKY mają niskie zapotrzebowanie na moc i mogą być łączone z traktorami o mocy już od około 100KM w przypadku wersji 3 metrowych siewnika co stanowi ich bardzo dużą zaletę.

Również ryzyko ewnetulanych uszkodzeń ziarna jest eliminowane przez przemyślane rozwiązania konstrukcyjne kontrolujące przepływ powietrza – ziarno nie jest wystrzeliwane pod dużym ciśnieniem ale spada pod własnym ciężarem.

img_0561_300x200.jpg__300x200_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg photo_derdecouv_300x200.jpg__300x200_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg img_1714__300_x_200.jpg__300x200_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg

skontaktuj się z nami:

phone.png__64x64_q85_crop_subsampling-2_upscale.png

Łukasz Jakubowski
Manager Projektu SOILTEQ i Sky Agriculture
+48 602 469 442
ljakubowski@soufflet.com

 

 

easy drill PL.png maxi drill PL.png

 

 

 

Video