EASY DRILL

DSC_7867_00267 300x200.jpg W 2016 roku SOUFFLET AGRO rozpoczęło projekt pod nazwą SOILTEQ Club skupiający się na aspektach związanych z poprawą żyzności gleby i oparty o zasady rolnictwa zrównoważonego. Jest to cykl spotkań i platforma wymiany doświadczeń pomiędzy rolnikami. Są tam poruszane kwestie erozji gleby, walki z nadmiernym zagęszczeniem gleby, poprawy zawartości materii organicznej i jakości życia biologicznego gleby, zwiększania róznorodności roślin na polach uprawnych, wprowadzania roślin towarzyszących oraz wiele innych powiązanych zagadnień.

Na podstawie doświadczeń wielu rolników w Europie rozpoczęliśmy produkcję wyjątkowych mieszanek roślin okrywowych – potocznie zwanych poplonami. Odpowiednio skomponowane mieszanki i właściwie zastosowane mają na celu poprawić nie tylko zasobność gleby w składniki pokarmowe ale również ich dostępność. Dodatkowo, przez wytworzoną okrywę roślinną mają działanie fitosanitarne i pomagają kontrolować zachwaszczenie oraz ograniczać rozwój insektów. Stosowanie dobrych mieszanek roślin niesie ze sobą szereg korzyści ekonomicznych dla gosposdarstw ale co ważniejsze – poprawia strukturę gleby, ogranicza parowanie i redukuje zagęszczenie gleby.

IMG_20140912_152829_1 300 x 200.jpg

W trakcie działalności klubu Soilteq dostrzegliśmy siewnik który jest idealny pod kątem siewu roślin o których tak często rozmawialiśmy na naszych spotkaniach. Zaprojektowany tak, że można siać bezpośrednio nie tylko w glebę nieprzygotowaną czy poplon zlikwidowany mechanicznie czy chemicznie - ale również w rosnącą, żywą mieszankę roślin.

 W związku z tym teraz oferujemy rozwiązanie kompleksowe – zatwierdzoną technologię SOILTEQ oraz maszynę pozwalającą na pełne wdrożenie tej technologii w gosdpodarstwie. Ta maszyna to siewnik EasyDrill.

Siewnik EasyDrill ma największy udział w rynku wśród produktów firmy SKY Agriculture. Dzieje się tak z uwagi na szereg zalet tej maszyny:

Dokładność głebokości siewu jak w siewnikach precyzyjnych

Obrázek14.png

 

Bardzo dobre kopiowanie terenu

Obrázek21.png

Dokładne ułożenie nasion na zadanej głębokości   

Obrázek15.png

NIEZALEŻNA regulacja głebokości siewu każdej sekcji

Obrázek7.jpg

 

Regulacja docisku w zależności od warunków pogodowych

Obrázek17.png

Broszura o EasyDrill

EASYDRILL_2017_05 titulka 300x200.jpg

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami:

  phone.png__64x64_q85_crop_subsampling-2_upscale.png

Łukasz Jakubowski
Manager Projektu SOILTEQ i Sky Agriculture
+48 602 469 442
ljakubowski@soufflet.com

 

 

Video